მედიაწიგნიერების გლობალური ჰაკათონი
კომუნიკაციების კომისიისა და მედიალაბის ორგანიზებით, UNESCO-ს მედია და ინფორმაციული წიგნიერების გლობალური კვირეულის ფარგლებში, ყოველწლიურად იმართება „მედიაწიგნიერების გლობალური ჰაკათონი“.
ციფრული მხარდაჭერის პროგრამა Log-in Georgia პროექტის (2020-2025) შემადგენელი ნაწილია, რომელიც ინტერნეტიზაციის სახელმწიგო პროგრამის მხარდასაჭერად ხორციელდება.
კონკურსი - „მედიაწიგნიერების ოლიმპიადა“
მედიაწიგნიერების ოლიმპიადა
კომუნიკაციების კომისიამ 2024 წელს პირველად გამოაცხადა „მედიაწიგნიერების ოლიმპიადა,“ რომელიც მიზნად ისახავდა სკოლის მოსწავლეებსა და მასწავლებლებში მედიაწიგნიერების შესახებ ცნობიერების ამაღლებასა და დეზინფორმაციასთან გამკლავების ცოდნის/პრაქტიკული უნარების განვითარებას.
მედიაწიგნიერების კონკურსი - „ნამდვილი თუ მოგონილი?“
ეს არის კონკურსი უფროს კლასელებისთვის, რომელიც მოზარდებში მედიაწიგნიერების - კრიტიკული და ლოგიკური აზროვნების, ანალიზისა და ფაქტების გადამოწმების უნარების განვითარებას ისახავს მიზნად.
“გამარჯობა, რუბი”
გამარჯობა რუბი
„გამარჯობა რუბის“ წიგნები - „თავგადასავალი პროგრამირების სამყაროში“ და „მოგზაურობა კომპიუტერში“ - ფინური წიგნების სერიაა, რომელიც მიზნად ისახავს დაწყებითი კლასის ბავშვებში პროგრამირებისა და კომპიუტერული მეცნიერებების საწყისების დაუფლებასთან ერთად, კრიტიკული აზროვნებისა და ანალიზის უნარების განვითარებას.
კომუნიკაციების კომისია,  გაეროს ბავშვთა ფონდის (UNICEF) დაფინანსებითა და საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროსთან მჭიდრო თანამშრომლობით დაიწყო   პროექტი, რომელიც გულისხმობს მედიაწიგნიერების ფორმალურ განათლებაში ინტეგრირებას.